STYL I TECHNOLOGIA

Nader Faghihzadeh
Główny projektant AVATR

Projekt AVATR jest w trakcie transformacji, mobilność nabiera nowego znaczenia. Samochody, kiedyś tylko środki transportu, stają się teraz inteligentnymi towarzyszami z własną intuicją. Gdy na nowo definiujemy nasze relacje z mobilnością, mamy okazję kształtować przyszłość transportu, tworząc pojazdy, które są nie tylko piękne pod względem estetycznym i wydajne, ale także dają ludziom siłę poprzez znaczące interakcje.

Nasze Centrum Projektowe w Monachium działa multidyscyplinarnie dzięki kompetencjom projektowym w zakresie projektowania zewnętrznego, wewnętrznego, CMF i UX/UI, aby tworzyć spójne rozwiązania dla mobilności high-end.

To miejsce, w którym idee i innowacyjne umysły spotykają się, aby prowadzić śmiałą i ożywioną dyskusję na temat różnych perspektyw i wielowymiarowego myślenia projektowego. Autentyczność i oryginalność oparte na naszej unikalnej filozofii projektowania generują niezwykłe projekty. Centrum Projektowe AVATR przypomina kreatywną rodzinę z wizją znalezienia rozwiązań dla przyszłych produktów high-end z humanizowanym duchem

AVATR to auta elektryczne, które powstały we współpracy pomiędzy Huawei, CATL oraz Changen Automobile

Firma Avatr Technology została założona w 2018 roku przez Changana New Energy i Nio. Nio później wycofał się i został zastąpiony przez CATL, który obecnie posiada 17% akcji tej spółki. Changan posiada 40% udziałów, a głównym dostawcą jest Huawei. Avatr oferuje SUV-a Avatr 11 i hatchbacka Avatr 12 od września 2024 również kolejny brat firmy Avatr -Avatr 07

DLACZEGO  AVATR 11?

Duży, długi na 4,8 metra SUV Coupe o pierwotnej nazwie Avatr E11 zadebiutował w połowie listopada 2021 roku jako pierwszy samochód chińskiej firmy Avatr Technology. W sierpniu 2022 przedstawiono pełną specyfikację technologiczną, przy okazji której dokonano też korekty nazwy na Avatr 11.

Awangardowo stylizowany pojazd wyróżnił się aerodynamiczną sylwetką z wysoko osadzonym oświetleniem LED, a także nietypowo ukształtowaną klapą bagażnika z szybą okalaną przez spojler dachowy. Wśród charakterystycznych detali pojazdu znalazły się m.in. chowane klamki, a także zadarta ku górze linia szyb ze szpiczastym zakończeniem komponującym się z nisko opadającą linią dachu.

Kabina pasażerska utrzymana została w luksusowej estetyce, z trzema wyświetlaczami tworzącymi deskę rozdzielczą na czele z centralnym, 15,6 calowym dotykowym ekranem do sterowania m.in. systemem multimedialnym obsługiwanym przez Huawei. Nietypowym rozwiązaniem są dwa sposoby na aranżację tylnego rzędu siedzeń, który może być tworzony przez jednolitą kanapę dla transportu 3 pasażerów lub dwa niezależne sportowo wyprofilowane fotele dla 2 pasażerów.

 

  • 11news5.jpg
  • 11news6.jpg
  • 11news8.jpg
  • 11news7.jpg
  • 11o.png
  • 11p.png
  • 11r.jpg
  • w3.jpg

Avatar 11 2024 Wersja Hongmeng Inteligentna aktualizacja 116 stopni Wersja luksusowa

Avatar 11 został zaprojektowany przez Global Design Center w Monachium w Niemczech. Biorąc pod uwagę koncepcję „futurystyczną”, cały projekt jest zgodny z zasadami projektowania obejmującymi odważną pewność siebie, inteligencję emocjonalną i dynamiczną osobowość. Jego zwinny i mocny wygląd, pokazujący niepowtarzalny urok estetyczny. Kultowe połączenie zaokrąglonych reflektorów ma smukłe linie, które podkreślają wyrafinowanie i wyrazistość bardzo przyjaznej kompozycji przedniej części pojazdu. Linie boczne są proste i eleganckie, rzeźbiąc niezwykle gładką i zwinną sylwetkę. Dwie linie okien łączą się z tyłu nadwozia w ostry kąt w kształcie litery V i mocno wskazują na krawędź słupka C w kształcie coupe, tworząc niepowtarzalne echo z zaokrąglonym tylnym nadkolem. Tylne światła przelotowe mają odpowiednią szerokość, są jasne i przejrzyste. Pomiędzy odwróconą trapezową tylną szybą a stabilną dolną częścią nadwozia wyraźna hierarchia wizualna jest niezapomniana.

DLACZEGO  AVATR 12?

Dzięki imponującym wymiarom wynoszącym 5020 mm długości, 1999 mm szerokości i 1460 mm wysokości, Avatr 12 oferuje dwie opcje układu napędowego. Napęd tylny napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 230 kW (313 KM), natomiast napęd na wszystkie koła wykorzystuje podwójny silnik Huawei o mocy 425 kW (578 KM). Obydwa modele czerpią energię z akumulatora o pojemności 94,5 kWh, co pozwala na przejechanie od 650 km do 700 km.
Avatr 12 to samochód w pełni elektryczny, do którego napędu przewidziano dwa zespoły. Podstawowy składa się z jednego silnika przenoszącego moc 313 KM na tylną oś, z kolei topowy tworzą dwa silniki napędzające obie osie z łączną mocą 578 KM. Baterie dostarcza współtwórca i współudziałowiec spółki Avatr, chińska firma CATL, oferując dwa pakiety o pojemności 90,4 lub 116,8 kWh. Silniki zapewnia z kolei inny udziałowiec przedsięwzięcia, firma Huawei.

Avatr 12 powstał z myślą o wewnętrznym rynku chińskim, gdzie jego oficjalny debiut miał miejsce w sierpniu 2023, z kolei na początku września podczas IAA Mobility 2023 w Monachium samochód przedstawiono także europejskiej publiczności jako produkt klasy premium.

 

  • 12news1.png
  • 12news2.jpg
  • 12news3.jpg
  • 12news4.jpg
  • 12news6.jpg
  • 12-2b.jpg
  • 12o.jpg
  • 12t.jpg
  • 12r.jpg

HuaWei Avatr 12 przyjmuje minimalistyczną koncepcję projektu Gentle Tech, redukując fizyczne przyciski i zachowując jedynie niezbędne i bardzo praktyczne elementy sterujące. Wnętrze jest wyposażone w 27 głośników, inteligentny system oświetlenia 64-kolorowego i trzy spersonalizowane programy zapachowe.

 

Avatr 12 oferuje opcjonalne elektroniczne lusterka wsteczne z ekranami wyświetlającymi efekty lusterek wstecznych na odległych krańcach wnętrza samochodu. Prosta, pozioma linia z tyłu nadal cieszy się dużym uznaniem. Warto zauważyć, że nowy samochód eliminuje konstrukcję tylnej szyby i wykorzystuje strumieniowe lusterka wsteczne, aby zapewnić widoczność do tyłu. To nie tylko poprawia widoczność z tyłu, ale także poprawia ogólną koordynację konstrukcji tylnej części pojazdu.

 

Minimalistyczną powierzchnię przednią, bez centralnej osłony chłodnicy, zdobią jedynie reflektory po obu stronach, tworząc futurystyczny i elegancki wygląd. Zwłaszcza światła do jazdy dziennej i kierunkowskazy LED mogą wyświetlać płynny, dynamiczny wzór. Przód pojazdu będzie wyposażony w szeroką gamę czujników, w tym półprzewodnikowy LiDAR (3 jednostki w standardzie), radar milimetrowy i ultradźwiękowy, kamery i inne.

 

MOCNY I NOWOCZESNY

TECHNOLOGIA I BEZPIECZEŃSTWO

OBIECUJĄCA ENERGIA

DUŻA POJEMNOŚĆ BATERII

ZAMÓW KONFIGURACJĘ DLA SIEBIE JUŻ DZIŚ!